top of page
bgImage

Akmens grīdas

Izstrādājot akmens grīdas, Ulle meistari ir realizējuši visdažādākās idejas.
Pilnīgi noteikti spēs īstenot arī Jūsu ieceri!

Akmens grīda - cilvēkiem, kam patīk īstas vērtības.

Akmens grīda ir fundamentāla telpas konstrukcija, tāpēc materiālu un krāsu toni ieteicams izvēlēties ļoti pārdomāti. Vislabāk atnākt uz Ulle darbnīcu, kur uz vietas var aplūkot un aptaustīt dažādus akmens materiāla paraugus. Meistari izstāstīs, kādu akmeni vislabāk izvēlēties grīdas segumam un izskaidros, kā šāda grīda jākopj, lai tā nevainojami saglabātu izskatu un funkciju.

Akmens grīdu biežāk izvēlas cilvēki, kam interjerā patīk dabīgi materiāli – koks, akmens. Dabīgā akmens grīdai piemīt īpašs skaistums, tā piešķir telpai un interjeram vērtību, ekskluzivitāti. 

Akmens grīdas biežāk tiek veidotas sabiedriskajām telpām. Taču Ulle meistari akmens grīdu veidojuši arī privātmājām un dzīvokļiem.

Apskatiet ULLE realizētos objektus zemāk.

Cilvēki, kam ir vēlme pēc aristokrātiska izskata grīdas, biežāk izvēlas marmoru. Latvijā populāras ir arī granīta grīdas, jo tās ir klasiski skaistas un salīdzinoši izturīgākas. Veidojot grīdas segumu, var kombinēt dažādus dabīgā akmens materiālus.

Arvien pieprasītākas kļūst mākslīgā akmens grīdas. Šādam grīdas segumam var izmantot ļoti liela izmēra flīzes – līdz pat 1x3m.

 

Mākslīgā akmens grīda ir arī daudz izturīgāka, neievainojamāka nekā, piemēram, marmora grīda.

Akmens grīda – kā kontrasts vai harmonisks interjera elements.

Ir dažādi risinājumi kā akmens grīdu pieskaņot interjeram. Dažkārt akmens grīda tiek veidota, lai izceltos, piemēram, kontrastētu ar sienām. Citkārt akmens grīdas segums tiek pieskaņots telpas elementiem, piemēram, kamīnam vai kāpnēm. Taču mēdz būt arī, ka cilvēks sākumā izvēlas tīkamāko akmens grīdas segumu, tikai pēc tam plāno pārējo interjeru.

Akmens grīda – kā ieklāt un uzturēt?

Akmens grīdu ieklāj līdzīgi kā keramisko flīžu grīdu. Tomēr, lai grīdas segums izskatītos perfekti, jābūt zinošam un pieredzējušam meistaram. Uzņēmumā Ulle var ieteikt meistarus, kam ir pieredze akmens grīdu ieklāšanā. Tiem var droši uzticēt šādu darbiņu.

Akmens grīda taustes ziņā ir līdzīga keramisko flīžu grīdai, zem tās var veidot silto grīda, izmantojot tieši tādu pašu tehnoloģiju.
Cilvēki mēdz uzskatīt, ka, izveidojot akmens grīdu, tā kalpos mūžīgi, neprasīs nekādas rūpes. Ieklājot akmens grīdu, tā tiek apstrādāta (impregnēta), lai, piemēram, izlīstot vīnam, tas neiesūktos grīdas segumā un neatstātu traipus.

Tomēr saimniekiem jāatceras, ka akmens grīdai, gluži tāpat kā koka grīdai, nepieciešama regulāra kopšana un, atkarībā no nolietojuma, jāveic arī virsmas atjaunošana, piemēram, pārpulēšana.

Tad akmens grīda kalpos nevainojami un stāstīs par Jums nākamajām paaudzēm.

bottom of page