top of page
bgImage

Akmens virsmas virtuvei

Ja ir vēlme izveidot mākslīgā vai dabīgā akmens virsmas virtuvei,
Ulle meistari palīdzēs izvēlēties telpas krāsu tonim pieskaņotu akmeni,
kā arī izgatavos virtuves dizainam piemērotas akmens virsmas.

Dabīgā akmens virsmas virtuvei - kā pieskaņot telpas dizainam?

Ulle izstrādā dabīgā un mākslīgā akmens (Silestone un Laminam) virsmas virtuvei. Uzņēmuma pieredze liecina, ka Latvijā cilvēki virtuvei visbiežāk izvēlas granītu, pielietojot šo akmeni visdažādākajos veidos – var tikt izgatavoti plauktiņi, sienas paneļi, akmens virsmas virtuvei u.c.

Granīts cilvēkiem patīk, jo tas izskatās klasiski cēli, kā arī ir ļoti izturīgs. Pareizi ekspluatējot, akmens virsmas virtuvē kalpos vairākām paaudzēm

Uzņēmumā Ulle var izvēlēties budžeta klases granītu, tam ir salīdzinoši mazāk krāsu toņu. Taču akmens virtuves virsmas var tikt izgatavotas arī no ekskluzīva granīta, kas ir ļoti krāšņs, ar izteiksmīgiem krāsu toņiem.

Pastāv uzskats, ka granīts ir lētākais dabīgais akmens, kas gan īsti neatbilst patiesībai. Granīta cena var svārstīties no 100,00 – 2000,00 eiro m2.


Nonākot Ulle akmens darbnīcā, cilvēki bieži apmulst no krāsu toņu un rakstu daudzveidības. Meistari tad palīdz orientēties - saprast, kādā tonī vislabāk izvēlēties dabīgā akmens virsmas virtuvei. 

Cilvēki visbiežāk mēģina dabīgo akmeni pieskaņot virtuves mēbelēm, taču daudz harmoniskāku dizainu var izveidot, akmens toni pieskaņojot virtuves telpas elementiem – grīdai, sienām u.c.

Mākslīgā akmens virsmas virtuvē – kādas priekšrocības, salīdzot ar dabīgo akmeni?

Arvien biežāk cilvēki akmens virsmas virtuvei izgatavo no mākslīgā akmens. Šim materiālam ir zināmas priekšrocības.
Piemēram, modernam interjeram var izveidot ļoti plānas mākslīgā akmens virsmas (no 12 mm).

Vēl mākslīgais akmens ir piemērots tad, ja ir nepieciešams izgatavot vairākas virtuves virsmas ar vienādu rakstu (zīmējumu), kā arī tad, ja ir vēlme izgatavot virsmas ar dabīgajam akmenim neraksturīgu rakstu.

Jāņem vērā, ka dabīgajam akmenim raksts un krāsu tonis ir unikāls un neatkārtojams, tāpēc izgatavot divas pilnīgi vienādas virsmas virtuvei būtu ļoti sarežģīti.


Mākslīgajam akmenim ir tikpat augsta izturība kā dabīgajam akmenim - dažkārt pat augstāka, cenas ziņā tas ir līdzvērtīgs dabīgajam akmenim.

bottom of page