top of page
bgImage

Ēkas un ēku akmens fasādes

Akmens fasāde ēkai ir vērtīgs ieguldījums.
Tā kalpos tikpat ilgi, cik pati ēka, protams, ja tiks pareizi izveidota.

Akmens fasāde - piemērota Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.

Akmens fasādi ēkai parasti izvēlas, jo tā izskatās skaisti un bagātīgi. Taču šāda ēkas fasāde ir arī ļoti praktisks risinājums. Akmens plākšņu apdare ir īpaši piemērota ēkai ar ventilējamo fasādi, jo nodrošina gan labu ventilāciju, siltumizolāciju un skaņas izolāciju, gan arī ir ļoti ilgmūžīga. Laikapstākļi fasādei nekādi nevar kaitēt.

Silts ieteikums ir akmens fasādes izveidi uzticēt meistariem ar pieredzi, jo šim darbam nepieciešamas specifiskas zināšanas. Ulle meistari līdz šim ir izveidojuši neskaitāmas akmens fasādes, jo bija vieni no pirmajiem Latvijā, kas tās sāka veidot 90 gadu beigās. Ulle meistari ir uzkrājuši bagātīgu pieredzi, veidojot akmens fasādes arī citās Eiropas valstīs.

Akmens fasāde no granīta, travertīna vai mākslīgā akmens.

Akmens fasādes apdarei biežāk izmanto granītu, taču pēdējā laikā cilvēki nereti izvēlas arī travertīnu. Šis akmens gaumīgi un eleganti izskatās, kā arī lieliski kalpo Latvijas klimatiskajos apstākļos. Brīvības piemineklis ir uzskatāms piemērs, jo tas ir veidots no travertīna. Laika gaitā šis akmens iegūst skaistu smilšu krāsas toni, kas ir tuvs latviešu mentalitātei.

Fasādei var veidot arī mākslīgā akmens (laminam) apdari. Šim materiālam ir zināmas priekšrocības. Var izmantot daudz plānākas (3-5mm) fasādes apdares plāksnes. Fasādei no mākslīgā akmens var izmantot liela izmēra apdares plāksnes (3x1m). Tas attiecīgi samazina gan materiāla, gan darba izmaksas.

Dabīgais akmens ir salīdzinoši smagāks, apdares plāksnes ir biezākas un mazāka izmēra. Veidojot fasādi no dabīgā vai mākslīgā akmens, meistari izmanto speciālu tehnoloģiju, stiprinājumus.

Uzņēmuma ULLE pastāvīgo klientu lokā ir cilvēki, kam ļoti patīk tieši dabīgais akmens, jo tam ir īpaša vērtība. Šādi cilvēki gadu gaitā savam interjeram un eksterjeram pēc pasūtījuma veido dažādus dabīgā akmens risinājumus – ne tikai ēkas akmens fasādi, bet arī vides objektus, interjerā – telpu apdari u.c.

Aicinām Jūs iedvesmoties, apskatot mūsu veiktos darbus.

bottom of page