top of page
bgImage

Akmens kāpnes

Pakāpieni vai kāpnes no dabīgā akmens interjerā un eksterjerā izskatās ļoti glīti, piešķir īpašu akcentu.
Taču šim darbam svarīgi būtu izvēlēties meistaru,
kuram ir pieredze akmens pakāpienu un kāpņu apdares izveidē.
Jāsaka gan, ka šādu meistaru Latvijā ir maz.

Akmens pakāpieni un kāpnes – kādus interjerā, kādus eksterjerā?

Pakāpieniem un kāpnēm akmens virsmas apstrādi parasti izvēlas atkarībā no tā - vai tie atrodas iekštelpās vai ārā. Eksterjerā pakāpieniem pielieto raupjāku virsmas apstrādi, lai ziemā neslīdētu. Savukārt iekštelpās var izvēlēties gludāk apstrādātu akmeni.

Akmens pakāpieni un kāpnes eksterjerā ir arī ļoti praktisks un ilgmūžīgs risinājums - piemērots Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Keramiskās flīzes Latvijas ziemas apstākļos kalpo dažus gadus, savukārt pakāpieni vai kāpnes no dabīgā akmens kalpos daudzus gadu desmitus.

Cilvēki, kuriem interjerā ļoti patīk marmors, pakāpienu un kāpņu apdarei biežāk izvēlas marmoru vai kādu no modernajiem kompozītmateriāliem – mākslīgo akmeni.

Savukārt granīta pakāpienu un kāpņu apdari biežāk veido sabiedriskos objektos.

Jāpiebilst gan, ka akmens pakāpienu un kāpņu apdares izveidei nepieciešamas specifiskas zināšanas. Ulle meistari ir realizējuši daudzus šādus projektus. No meistara profesionalitātes atkarīgs – gan pakāpienu un kāpņu vizuālais izskats, gan to ilgmūžība.

Pakāpieni no Ķīnas granīta – lētāk, bet vai kvalitatīvāk?

Veidojot pakāpienus vai kāpnes eksterjerā, vizuālās prasības parasti nav tik augstas, tādēļ var izvēlēties salīdzinoši vienkāršāku materiālu. Šobrīd Latvijā akmens pakāpienu un kāpņu apdarei pieprasīts ir Ķīnā iegūts granīts, tas ir 2-3 reizes lētāks nekā standartā pieejamais granīts. 

Ķīnas granītam nav tik bagātīga krāsu toņu un rakstu daudzveidība (pamatā ir pieejams tumši vai gaiši pelēks, pelēki sārts u.c.), taču, pareizi iestrādājot un apstrādājot, šis materiāls eksterjerā ir tikpat izturīgs un praktisks kā jebkurš granīts.

bottom of page